Як вибрати пробірки для PRF і плазмоліфтінга

 

Ця стаття є нашою інтелектуальною власністю та доступна для ознайомлення на умовах оплати грошової винагороди у розмірі еквівалента 10$ (доларів США).  Контроль оплати ми покладаємо на Ваше сумління за аналогією з європейськими принципами, коли, наприклад, людина сумлінно оплачує зібрану ним полуницю на чужому полі.

 Реквізити для оплати для України:

UA093052990000026009005003772  (ФОП Вервейко О.М.) 
Для інших країн: 4441114419843634 (Vitalii Verveiko)

 PAYPAL: cross-fm2@mail.ru

 

Часто доводиться стикатися з абсолютною невпевненістю колег-стоматологів у виборі пробірок, які використовуються для отримання фібринових згустків і плазми, збагаченої тромбоцитами. Воно і зрозуміло, стоматологи не настільки глибоко вникали в фізіологію, як лечебники. Звідси і проблема - недостатній рівень володіння предметом. Я буду тільки радий, якщо Ви, шановний колего, добре вивчили гематології, але статистику не обдуриш, ця стаття буде на користь багатьом лікарям, які бажають розпочати використовувати методику PRF в своїй практиці.


Пропоную почати з перерахування цілей, а після перейти до способів досягнення цих цілей. Якщо Ви ще не читали мою попередню статтю "Як правильно приготувати PRF-згустки ", дуже рекомендую!

 


Отже, цілі.

 

1) Отримання збагаченої тромбоцитами плазми, яка загусне до застосування

 

PRF-згустки. Це загусла частина плазми крові, що містить багато чинників зростання для остео і ангіогенезу. З них можна приготувати мембрани і пробки за допомогою спеціального боксу PRF-BOX. Суть ПРФ-боксу в отжатии фібрину з метою його звільнення від зайвої плазми. Мембранами вкривають кісткові матеріали, дефекти неба після забору ясенних трансплантатів, мембрану Шнайдера при її перфорації і просто синус-ліфтах, використовують для хірургії пародонту. Пробки - для заповнення постекстракційних лунок зубів і пародонтальних дефектів. За межами стоматології, згустки використовують для регенерації слизових оболонок і шкіри.
Так само, згустки можна нарізати ножицями на дрібні шматочки і змішувати їх з кістковими замінниками.

Ключові слова:
PRF (збагачений тромбоцитами фібрин);
A-PRF (advanced - підвищеного типу);
CGF (concentrated growth factor - концентрований фактор росту);

SUPERFIBRIN (ідеальний (кращий) метод приготування фібринових згустків).


2) Отримання збагаченої тромбоцитами плазми, яка загусне після застосування

 

Таку плазму використовують для змішування з кістковим замінником, з метою його стабілізації і надання йому певної форми. Для ін'єкцій в пародонтальні тканини c метою поліпшення їх кровопостачання, зміни біотипів ясна. Іноді для склеювання країв слизової оболонки, наприклад, мембрани Шнайдера.

Ключові слова:
i-PRF (injectable - ін'єкційний)
AFG (autologic fibrin glue - аутологічна фібриновий клей)
Sticky Bone (липка кістка)

 

3) Отримання збагаченої тромбоцитами плазми, яка в подальшому НЕ загусне

 

PRP-плазма. Її використовують для PRP-терапії, наприклад шкіри і суглобів. У косметології зараз модно говорити:"Плазмоліфтинг". Методика отримання PRP передбачає, що плазма НЕ згорнеться ні до введення в організм пацієнта, ні після. Механізм дії - все ті ж фактори росту.

Ключевые слова:
PRP (збагачена тромбоцитами плазма)
Плазмотерапія
Plasmolifting

 

 

 

 


Трохи загальної інформації про вакуумні пробірки

 

Все починається з забору крові з вени пацієнта. Прогрес не стоїть на місці і вже минув той час, коли паркан здійснювали шприцом і переливали її в звичайну пробірку. Зустрічайте! Па-ра-ра-рам! Вакуумні пробірки! З ними процес взяття крові здійснюється швидко, легко і зручно. Швидкість є визначальним фактором на користь вибору саме вакуумних. На сьогоднішній день, це єдиний підходящий стандарт для методики PRF. Точка, крапка! І ніяких інших варіантів. Це не місце для економії, інакше результат можна буде ділити на 10. Те ж саме стосуєтьсякатетерів для забору крові з вени пацієнта і тримачів пробірок.

 

 

У світі є багато виробників і практично всі вони дотримуються загальноприйнятих стандартів (міжнародний: ISO 6710: 1995, міждержавний: ДСТУ ISO 6710-2011). В даний час міжнародна угода щодо кольорової кодування відсутня. При використанні кольоровий кодування рекомендуються коди з таблиці:

 

 

цветовая кодировка пробирок

 

 

 

Звертаю увагу, це всього лише рекомендації. Наприклад, в таблиці відсутнє маркування для цитрату натрію - синій колір. Тому, потрібно більш детально вникати в склад добавки в залежності від виробника, тому що можуть бути відмінності колірної кодування.

 

Важливо! Виробник, як правило, не має значення для результату. Наприклад, так звані "фирмові" чи "оригинальні" пробирки Чукруна виготовлені в КитаЇ. І "Plasmolifting" теж виробляються в Китаї. Але варто зазначити, що однотипні пробірки різних виробників все ж можуть мати різну якість. Наприклад, наші англійські пробірки за якістю напилення активатора плазми краще італійських.

 

 

Тепер про процес отримання кожного виду плазми

 

 

 

 

1) Пробірки для плазми, яка загусне до застосування (сгустки PRF, A-PRF, SUPERFIBRIN)

 

Для початку давайте розберемося в механізмах. Згортання крові - це складний біологічний процес утворення в крові ниток білка фібрину, який полімеризується і утворює тромби, в результаті чого кров втрачає текучість, набуваючи творожистую консистенцію. Активатором згортання може виступати кремнезем / каолін / поверхню скла. Останні три активують фактор 12 , потім з протромбіну утворюється тромбін, активує перехід фібриногену в фібрин. Ну, а фібрин вже робить свою справу - пов'язується і утворює згусток.

Час згортання 15-30 хвилин(данные производителя пробирок, центрифугирование не предполагается). Центрифугування і нагрівання прискорюють цей процес. І ще, швидкість згортання залежить від конкретного пацієнта.

Як правило, пробірки з тромбіном не використовують для отримання PRF, тому що для центрифугування не завжди вистачає п'яти хвилин. Нагадаю, метою центрифугування є осідання еритроцитів до початку зв'язування фібрину. У разі використання добавки тромбіну великий ризик загустевания до відділення еритроцитів, в результаті згусток буде червоного кольору.

Залишається варіант з кремнеземом, каоліном або порожні скляні. Зазвичай, вони мають червону кришку.

NB Акуратно переверніть пробірку 5-8 разів для того, щоб досягти повного змішування з реагентами. Чи не струшуйте: різке змішування може викликати піноутворення і гемоліз!

 

Отже, для PRF і A-PRF потрібні пробірки з активатором плазми(З кремнеземом або порожні скляні). Якщо у Вас досі немає боксу для PRF, подивіться тут:PRF-BOX

 

Купити пробірки для PRF можна тут: для A-PRF і тут для PRF

 

Методика SUPERFIBRIN передбачає використання абсолютно інших пробірок, подивітьсяТУТ

 

 

 

2) Пробірки для плазми, яка загусне після застосування (i-PRF, Sticky Bone, AFG)

 

Принцип отримання i-PRF наступний. Вміст вени відбирається в контейнер без активатора плазми. Частина рідини відділяється від червоних клітин до того, як почне зв'язуватися фібрин. Отриману ще не згорнулася мутно-червону рідину швидко відбирають за допомогою шприца і так само швидко застосовують. Через кілька хвилин рідина загусне.

NB Використання тромбіну або активатора згортання ризиковано тим, що отриманий i-PRF загусне ще до його використання. Огорожа з вени і початок центрифугування повинні бути блискавичними!

Отже, для i-PRF нужны пробірки без активатора. Пробірки для iPRF можно придбати ТУТ

 

Принцип отримання AFG (Sticky Bone) дуже схожий, але має свої особливості. Аутологічна фібриновий клей для так званої липкою кістки готується в спеціальнихпробірках для sticky bone. Червоні клітини осідають в результаті центрифугування, нижня частина плазми (до 1/2) на стику з еритроцитами відбирається шприцом і використовується за призначенням.

NB Зверніть увагу! Матеріал був отриманий без застосування активатора згортання, тому потрібен якийсь час для процесу загустіння. Всі етапи можна виконувати без поспіху. Швидкість і час центрифугування можуть варіювати у великому діапазоні, для AFG це непринципове питання.

 

 

3) Пробірки для плазми, яка не загусне (PRP, Plasmolifting)

 

Методика PRP-терапії застосовується більше 15 років. Завдання при отриманні цнтріфугата - осідання еритроцитів і недопущення коагуляції. Зазвичай, центрифугування проводиться на досить високій швидкості протягом 8-12 хвилин, цього часу вистачає для осідання червоних тілець. Якщо Ви до сих пір не придбали центрифугу, зверніть увагу на цей варіант:Центрифуга для PRF и плазмотерапії

Що стосується добавок, це повинен бути антикоагулянт, який не дозволить центрифугату згорнутися. Як добавки може виступати цитрат натрію або гепарин натрію. У кожного з них є свої нюанси. Цитрат натрію блокує кальцій крові і тим самим блокує коагуляцію. Але якщо потім додати хлорид кальцію в центрифугат, то він все ж згорнеться.

Гепарин бере участь у формуванні комплексу тромбін-антитромбін III, в результаті чого тромбін, опиняючись пов'язаних, стає нездатним переводити фібриноген у фібрин, внаслідок чого кров не згортається. Після гепарину згорнути кров практично неможливо, хіба що додати велику порцію тромбіну. Обидва ці антикоагулянту не запобігають агрегацію тромбоцитів.

Варто відзначити, після ін'єкцій PRP, отриманої з гепариновой добавкою, у пацієнтів нерідко спостерігається утворення гематом. Сподіваюся, причини зрозумілі.

 

Отже, для PRP-терапії і плазмоліфтінга необхідно використовувати вакутейнер зцитратом натрія або з гепарином натрія (не літію). Їх можна купити ось ТУТ

 

Якщо Ви ще не бачили вебінар про PRF, обов'язково подивіться тут:http://cross-dental.com/posts/1668894

 

 

Якщо Ви хочете отримувати знання з даної теми, запрошую Вас на сторінку в Facebook:CROSS-DENTAL

 

При повному або частковому відтворенні даної статті заборонено!

 

З повагою, автор Vitaliy Cross