Добрий вечір дорогі колеги!

Перш за все, хочу подякувати компанії «ПлюсСкайБай» за надання мені можливості провести цей вебінар.

Як ви знаєте зараз в Ніцці (Франція) опівночі, але для мене велике задоволення поділитися з вами моїм науковим і клінічним досвідом. І в цьому вебінарі ми поговоримо про PRF - багатою фибрином плазмі.

 

Фактори зростання використовуються в повсякденній практиці хірургічної стоматології. Однак якщо ми хочемо поліпшити наші клінічні результати ми повинні використовувати правильні засоби і правильні методики.

Для досягнення наших цілей нам необхідні: клітини, гормони, білки і фактори росту. За допомогою них ми добиваємося хорошого загоєння. Але головна мета, якої ми намагаємося досягти - нового ангіогенезу.

Зазвичай ми використовуємо техніку тромбоцитарного концентрату, коли шляхом центрифугування добиваємося збільшення кількості тромбоцитів. Такою була початкова концепція отримання регенеративних продуктів.

На сьогоднішній день ми маємо три типи протоколів:


    PRP - багата тромбоцитами плазма, використовуються антикоагулянти.
    PRGF - плазма багата чинниками зростання, використовуються антикоагулянти.
    PRF - багатий тромбоцитами фібрин, антикоагулянти не використовуються.


Відмінності між ними. Використовувати антикоагулянти чи ні? Для чого слід уникати використання антикоагулянтів. До речі, обов'язково прочитайте як правильно вибрати пробірки тут: http://cross-dental.com/posts/1707098

 

 

 

 

Ми повинні повернуться до механізмів гемостазу. Коли є пошкодження ми отримуємо кров'яний згусток і фібриновий згусток. Цей фібриновий згусток виділяє факторії зростання з тромбоцитів і лейкоцитів. За допомогою цього ми отримуємо зростання нових судин і стимулювання клітин, що призводить до загоєнню рани. Тромбоцити здатні секретувати фактори росту тільки після згортання крові. Ось чому для того щоб отримати згусток необхідно уникати використання антикоагулянтів. В цьому і полягає концепція PRF, яку я описав на початку 2000-х років.

«Можливості PRF трансплантології та імплантології» журнал імплантології 2001 рік

Існує можливість отримання фізіологічного згортання при використанні біологічних продуктів. По завершенню центрифугування ми маємо PRF, це згусток крові плюс чинники зростання. Фактори зростання є білками, вони стимулюють клітинне диференціювання, ріст і проліферацію. Повідомляються з кліткою через специфічні рецептори на клітинній поверхні. Фактори зростання відіграють домінуючу роль в загоєнні рани. Існує близько 150 різних чинників зростання:


    BMP - кісткові морфогенетичні білки
    FGF - фактор росту фібробластів
    PDGF - Тромбоцит-похідний фактор росту
    IGF - Інсуліноподібний фактор росту
    TGF - Трансформуючий фактор росту
    VEGF - Судинний ендотеліальний фактор росту і так далі.


І кожен з цих факторів має специфічну дію. Наприклад, ми хочемо зрозуміти, чому відбувається остеонекроз щелепи при використанні бісфосфонатів. Як нам відомо, бісфосфонати змінюють метаболізм кістки, але найважливіше те, що при використанні бісфосфонатів ми критично зменшуємо секрецію кератінізіруется фактора росту - KGF. Цей фактор відповідальний за загоєння слизової і її кератінізацію. Ось чому після видалення зуба у цієї групи пацієнтів ми спостерігаємо дуже повільне загоєння і кератенізацію слизової. Ненормальне загоєння області видалення в подальшому призводить до інфікування кістки і до остеонекрозу.

То який же протокол нам використовувати?

Ми знаємо, що існують PRP, PRG і PRF. Якщо ми візьмемо кров від одного і того ж донора в три пробірки (PRP, PRG і PRF), то в кожній пробірці у нас буде однакова кількість тромбоцитів. І відмінність між ними виходить в результаті обробки. При отриманні PRF ми не використовуємо обробку. Чому? Тому що ми поміщаємо кров в пробірку і чекаємо, поки вона згорнеться фізіологічно. Нам не потрібні ніякі засоби. В цьому випадку репродуктивність буде вище. Тип згортання впливає на структуру фібрину, а структура фібрину визначає його біологічні властивості. Якщо нам і потрібен фібрин, то фібрин отримань фізіологічним способом. Результат загоєння залежить від структури фібрину, товщини волокон, кількості утворених мереж, пористості, проникності. Ось чому так важливо отримати природний природний фібриновий згусток.

Ми так само можемо порівнювати ці продукти за кількістю лейкоцитів у них.


    PRP від ​​0 до 50%
    PRG 0%
    PRF 50%


Але головне з властивостей тромбоцетарного концентрату полягає в тому, як їм виділяються чинники зростання і як довго вони виділяються.


    PRP - миттєво
    PRG - невідомо
    PRF - дуже повільно виділяються факторії зростання, приблизно 7 днів і навіть більше.


Чому ж це властивість так важливо?

Фібрин є реципієнтом для цих факторів. І фібрин з PRF виділяє їх повільно і постійно.

З досліджень ми знаємо, яким чином ці фактори можуть бути ефективні.

Нам необхідні стабільні, постійні і повільні виділення факторів росту для досягнення гарної васкуляризації. Ми можемо порівняти цю концепцію з біологічної. Наприклад, якщо нам потрібно впоратися з дуже важкою інфекцією, що ми будемо робити? Нам потрібно внутрішньовенне повільне вливання антибіотиків. Ефективність внутрішньовенного повільного вливання антибіотиків визначається його постійною концентрацією. Або простий приклад крапельного зрошення. Суть його в подачі малих доз води, але постійно. Ось чому крапельне зрошення вважається найкращим. Крапля за краплею - ось суть іригації.

Повернемося до концепції PRF. Як ми знаємо, забір крові повинен здійснюватися швидко, так як якщо ми будемо робити це повільно - крапля за краплею - кров встигне коагульованої, і ми не встигнемо відокремити фібрин від еритроцитарної маси. Після забору крові нам потрібно негайно приступити до центрифугированию, так як не варто забувати, що ми працюємо без антикоагулянтів. Якщо ж ми будемо здійснювати повільний забір крові, то ми отримаємо згусток поганої якості. Єдина причина невдачі це зневага часом. Нам слід домогтися балансу пробірок в центрифузі протягом усього часу. Баланс дуже важливий фактор. І в кінці ми отримаємо натуральний PRF без домішки еритроцитів. PRF знаходиться в середині, між бідною білками плазми і еритроцитарної масою. Ми можемо взяти цей фібриновий згусток, покласти на марлю і використовувати спеціальний бокс, так як нам належить розплющити його повільно і безперервно, щоб отримати мембрану. Цю мембрану ми будемо використовувати всюди і завжди. Якщо вам потрібно розділити ці маленькі шматочки, ви можете це зробити на відміну від цільного згустку, і змішати з біоматеріалом або навіть прошити швом.

Це робиться дуже легко. Ми дістаємо PRF з пробірки, зрізаємо еритроцитарної масу, поміщаємо згусток в бокс. Це дуже легкий протокол. Потім беремо піддон і з тиском отримуємо легку у використанні мембрану. І завжди буде виходити мембрана певної товщини. Це результат через пару хвилин. І потім дуже легко цю мембрану обробляти. Ми може скласти її удвічі і покласти під Шнайдерова мембрану синуса. Для того щоб працювати з мембраною можна використовувати шпатель. Або ми за допомогою цієї мембрани перекриваємо біоматеріал. На дні залишається трохи рідини. Ця рідина виходить з згустку. Її головна властивість в тому, що вона містить плазму і адгезивні протеїни: фибронектин і вітронектину. Так ми можемо отримати перфорированая мембрану, поклавши її на марлю, і зробивши надрізи, як показано на відео. На серветці ми робимо надрізи за допомогою скальпеля. Робимо стільки отворів, скільки нам потрібно. Ми кладемо мембрану на серветку і робимо отвори ось таким чином. І потім поміщаємо все це назад в бокс. Ми можемо зберігати мембрану в боксі до декількох годин, тому важливо повертати мембрану в бокс. І потім ми можемо поміщати її на поверхню рани, наприклад, негайна імплантація і коли ми хочемо закрити всю зону фибрином. І перфорированая мембрана в даному випадку допомагає закріпити її на формувач або на пінах. Ми знаємо, що при відшаруванні клаптя, ми отримуємо резорбцію кістки. Щоб запобігти цій резорбцию ми використовуємо мембрану з PRF. В результаті ми доб'ємося збільшення продукування лужноїфосфатази, вона зменшить і зупинить резорбцію кістки. Також ми можемо захистити область з'єднання імплантату з абатментом, з формувачем або заглушкою. Ми також використовуємо шпатель для того щоб легше було працювати з мембраною. Ви бачите, як легко працювати з мембраною PRF.

Ми можемо зробити з фібрину наповнювач для консервації кістки після видалення, змішавши кістковий матеріал з плазмою під пресом. Ми поміщаємо згустки в ці циліндри, в ці пробірки і поміщаємо туди спеціальний прес. Не можна занадто сильно натискати, але в той же час не можна робити незначне трамбування.

Дане відео надано нашим другом доктором Полаччі.

Ми кладемо PRF в білі циліндри і після цього можемо утрамбовувати ці циліндри. І зупиняємося на рівні білого циліндра. Рівні преса повинні бути на певному рівні. Перший легко укладається, в подальшому ми бачимо такі пробки, якими легко закриваються лунки. Чим більше ось таких пробок ми укладемо в лунку, тим краще. І для того що б утрамбувати ці фібринові пробки потрібно використовувати марлю, а не металевий інструмент. Щоразу за допомогою марлевої серветки ми злегка утрамбовують. І потім накладаємо напрямні шви, щоб ці згустки не випали.

 

Як ми починали?

Ми починали в 2000м році в моїй клініці. Ми лікували цю жінку похилого віку з важкою інфекцією ноги. У неї були жахливі болі. Я почав використовувати PRF не для того щоб зменшити біль, а для того щоб запустити нову васкуляризацию в цій області. І ось що ми отримали через 10 днів. Ми отримали безліч судин на поверхні. А коли ми отримуємо судини, ми отримуємо загоєння. В цьому і полягає концепція - в сприянні росту судин.

 

Наступний випадок - повна ампутація пальців ноги через цукрового діабету. Після операції у пацієнта виникло інфікування, і ми лікували його за допомогою PRF. І метою цього лікування була тільки васкуляризация. Через тиждень ми отримали загоєння - 7 днів і 30 днів.

На сьогоднішній день існує величезна кількість публікацій по PRF. У нас є підтвердження, в достатній кількості, використання PRF не тільки в стоматології, а й в ортопедії і естетичній медицині. Однак, якщо ви запитаєте мене завжди працює тромбоцитарний концентрат, я відповім - ні! Тому що в медицині, навіть якщо у вас хороші матеріали, але неправильні методи і неправильний протокол ви зазнаєте поразки. Для кожного протоколу є свої клінічні показники. Наприклад, перед вами PRF отримань правильною методикою, якщо ж ми нехтуємо протоколом при заборі крові або центрифугування, ми отримаємо згусток поганої якості. Тому завжди потрібно застосовувати певні протоколи. Також ми повинні застосовувати різні протоколи в різних клінічних ситуаціях. Наприклад, обов'язково укладати PRF під Шнейдерова мембраною, щоб ангіогенез йшов з боку слизової оболонки, так як Шнейдерова оболонка є слизової. Ми завжди повинні дотримуватися протокол. Наприклад, тут PRF мембрани складені навпіл. Таким чином, ми отримаємо 4 шари. Якщо ми покладемо 2 згустку складених навпіл, то отримаємо 4 шари під Шнейдерова мембраною. У клінічній практиці ми знаємо що при відшаруванні клаптя, ми отримуємо резорбцію кістки. І коли ми відкидаємо клапоть, нам потрібно захистити область втручання, щоб уникнути резорбції кістки. Концепція PRF полягає в тому, що PRF є тканинної матрицею, а так само реципієнтом для факторів росту. У разі, коли ми маємо дефіцит тканини, ми можемо додати фібриновий згусток сюди. Цей фібрин буде кращою матрицею для нашого організму для отримання нової тканини. Ці тканини будуть стабільні навіть через два роки. Концепція PRF в тому, щоб доставити фібриновий матрикс до місця призначення. Коли ми виконуємо видалення зуба, ми можемо заповнити лунку біоматеріалом і закрити фибрином. І як ми знаємо не потрібно обов'язково досягати загоєння первинним натягом. Чому? Тому що така позиція слизової фізіологічна. Якщо ми ставимося з повагою до біології, нам слід залишити слизову на своєму фізіологічному місці. І на місці фибринового матриксу ми отримаємо нову слизову, на місці цього фібрину.

У цьому випадку ми маємо кілька віддалених зубів і також віддалений імплантат. Стоматолог вирішив використовувати тут спрямовану тканинну регенерацію з мембраною гортекс, і проблема в тому що іноді утворюються зони некрозу і ми не зможемо в даному випадку досягти первинного загоєння, це однозначно, і слід видалити мембрану. Але ми знаємо, що тут нам допоможе фібрин, ми закриємо цю область декількома шарами фібрину і спокійно залишимо це місце. Чому фібрин краще в цій ситуації? Тому що він натурального походження. Ви можете залишити фібрин оголеним на відміну від коллагеновой мембрани або біоматеріалу, бо він природного походження. І через 10 днів ми бачимо, як судини проникали в фібрин і ми отримали нову слизову. Через 8 тижнів ми отримуємо нову слизову на місці фибринового згустку. Якщо вам хочеться перевірити якої якості тканину, що у нас є, ми можемо відкинути шматочок тканини для виконання гістологічного дослідження. Але нам, звичайно, потрібно переконається, що тут граф в безпеці і що з ним все в порядку. Тут имплантолог встановив 4 імплантату. Якщо ми проаналізуємо слизову справа - фибринового походження зі слизової зліва, ми побачимо що це слизова нормального будови, але поки не зріла, молода.


Чи можемо ми використовувати PRF для закриття коренів як з'єднувального трансплантата. Коли ми стикаємося з рецесією, ми можемо використовувати PRF як матрицю, але при цьому протокол отримання фібрину повинен дотримуватися і фібрин повинен залишатися неприкритим зовні, він повинен бути оголений. Так як ми хочемо отримати плюс тканини, в цьому і є суть матриці. Дивіться, як клапоть мігрує вгору на місце, де був фібрин. В результаті отримуємо добре кератінізірованних тканину.

Коли у нас несприятливий біотип ясна, тонкий біотип ясна ми можемо використовувати PRF як сполучно-тканинної трансплантата. Після відшарування клаптя, використання тетрацикліну, ми використовуємо і укладаємо кілька шарів фібрину. У цьому протоколі PRF так само залишається неприкритим і PRF розташовується попереду від зубів. І через день ми бачимо появу нових судин на місці фібрину. Якщо нам вдається досягти дуже швидкої васкуляризації, ми отримаємо тканину дуже хорошої якості. Тут ви бачите кератінізірованую тканину через кілька місяців. У цьому полягає концепція фибриновой тканинної матриці. Якщо ми хочемо залишити цю матрицю неприкритою - нічого страшного, адже цей фібриновий згусток природного походження.

Існує кілька досліджень порівнюють PRF з сполучно-тканинних трансплантатом. І вони отримали ті ж результати що і ми в своїй клініці. Ми можемо використовувати фібрин в разі, коли ми здійснюємо паркан клаптя з неба. Ми знаємо, що це болісно і загоєння не завжди відбувається швидко. Ми підшиваємо фібрин і отримуємо швидке загоєння в цій області.

Як використовувати PRF при збереженні лунки після видалення зуба?

Як я і говорив, нам потрібно покласти якомога більше PRF в лунку, але намагатися залишити ясна на її фізіологічному місці і не стягувати краю лунки. Ми накладаємо шви тільки для того щоб утримати фібрин в лунці і потім ми отримуємо прекрасне загоєння. Досить накласти тільки напрямні шви. Кожен раз, коли ми проводимо видалення ми намагаємося використовувати остеопластіческіе матеріали, колагенові мембрани, але з моєї точки зору найкраще використовувати тільки фібриновий згусток. Ми кладемо фібриновий згусток всюди, де проводилося видалення і потім накриваємо шматком. І подивіться, через три місяці як багато кістки утворилося. Але важливіше не те скільки кістки у нас є, а то якого вона якості. Якість цієї кістки як у натуральній кістки, повністю натуральна кістка. І потім ми можемо встановлювати імплантати в цю життєздатну кістку. І звичайно імплантати будуть добре інтегруватися в такий кістки.

Ми можемо використовувати PRF і при синус-ліфтинг. Як я вже говорив раніше, ми кладемо PRF складаючи мембрану в два шари під Шнейдерова мембрану. Але ми також можемо використовувати PRF, щоб закрити сформований вікно, дефект який залишився на латеральної стінці. Сьогодні ми знаємо, що можемо використовувати PRF замість коллагеновой мембрани. Є публікації по даній методиці. І ми не знайшли різниці між використанням PRF і колагенової мембрани при закритті вікна при проведенні відкритого синус-ліфтингу з латеральним доступом. Ми також можемо використовувати PRF для закриття перфорацій Шнейдерова мембрани. Фібрин миттєво приклеюється до слизової оболонки, він має дуже хорошими властивостями адгезії. Коли у нас є перфорації, ми закриваємо ці перфорації фибрином, проводимо носоротовую пробу і продовжуємо операцію щодо заповнення пазухи остеоплатіческім матеріалом. І ви бачите тут, як відновлюється мембрана, хоча на пробу позитивна. Також ми можемо використовувати фібрин як біоматеріалу.

 

На сьогоднішній день є наскільки статей по використанню PRF при латеральній, гребньовій техніці синус-ліфтингу. При латеральної техніці синус-ліфтингу спочатку встановлюються імплантати, а потім пазуха заповнюються фибрином. Через 6 місяцем відзначається повна регенерація кісток пазухи, тому фібрин є найкращим матеріалом, який ми можемо використовувати при синус-ліфтинг. І на сьогоднішній день є багато публікацій про використання PRF як єдиний матеріал при заповненні пазухи. Я використав цю техніку кілька років тому і протягом 9 років я спостерігав за цим клінічним випадком. Даная кістка дуже стабільна, тому що вона абсолютно натурального походження. При виникненні перфорації, ми закриваємо перфорацію за допомогою PRF, встановлюємо імплантати і заповнюємо синус згустком PRF. Це жива кістка і через 6 років вона стабільна. На сьогоднішній день у нас так само є кілька публікацій, остання з яких була в журналі черепно-лицевої хірургії по застосуванню PRF в якості єдиного матеріалу щодо заповнення пазухи.

Однак ми займаємося медициною і хірургією і найголовніше це не матеріал. Можу сказати вам, що якщо ви будете використовувати найкращі матеріали, але ваші протоколи помилкові, ви не досягнете хорошого результату. Вкрай важливо в медицині визначити показання. Показання залежать від піднебінно-щокового відстані і від типу пазухи, коли цей проміжок невеликий я можу гарантувати вам 100% результат. Коли розмір пазухи середній ми повинні уважно дивитися і при широкому типі уникати використання протоколу PRF. Коли розмір простору невеликої ми можемо заповнити його фібрином, і результат буде просто фантастичним. При вузькому типі пазухи ми отримуємо кістка, тому що легко домогтися утворення кістки в малому просторі. При широкому типі пазухи я прошу забути вас про цю методику, тому що ви не досягнете потрібного результату. В цьому випадку потрібно використовувати тільки остеопластичний матеріал для аугментации.

Ми можемо використовувати PRF і при негайної навантаженні на імплант. Коли ви проводите видалення і установку імплантату і використовуєте остеопластичний матеріал, завжди постає питання, як вшити рану? І в цьому випадку ви можете використовувати фібрин, так як він є дуже хорошою тканинної матрицею. І потім встановлюються тимчасові коронки. Через тиждень ми отримуємо дуже гарне загоєння, якщо ми знімемо тимчасові коронки, ми побачимо нову слизову. В цьому і полягає концепція тканинної матриці. Через місяць прекрасний естетичний результат. Дуже простий протокол.

Сьогодні ми можемо говорити про наукові докази.

Нам потрібні судини, так як формування кістки залежить від кількості судин. Якщо ми підсумовуємо наші знання, ми отримаємо наступне. Коли ми вносимо остеопластичний матеріал нам потрібні клітини, так як саме вони продукують позаклітинний матрикс. Цей позаклітинний матрикс необхідний для росту судин, а якщо у нас будуть судини, у нас буде і кістка. Освіта кістки безпосередньо залежить від освіти судин.

У чому суть концепції PRF при утворенні кістки.

PRF проявляє активність при утворенні кістки, так як білки плазми, такі як фібрин і тромбоспондин діють як попередники позаклітинного матриксу. Спочатку ви створюєте позаклітинний матрикс, а потім отримуєте швидку його васкуляризацію і прискорене утворення кістки. Ось чому я даю таку пораду - використовувати PRF змішаний з біоматеріалом. Для початку потрібно нарізати PRF на дрібні шматочки за допомогою ножиць, а потім додати гранули остеопластичного матеріалу. Ми змішуємо гранули з фібрином. Ця суміш трохи суха, але це не страшно, тому що ми можемо додати в неї клітинну рідину з боксу. В крайньому випадку, можна використовувати фізрозчин, якщо немає сироватки. І в кінцевому підсумку ми отримуємо клейку масу із суміші гранул, фібрину і сироватки. Виходить пластеліноподобная липка маса, якщо ми використовуємо цей протокол.

PRF активний в твердих тканинах, так як утворює високо-огранізованую сітчасту структуру фібринового матриксу відкладену на позаклітинних матричних протеїнах, таких як колаген четвертого типу або еластин. PRF здатний індукувати васкуляризацію in vivo. Для того щоб змочити гранули біоматеріалу нам потрібно рідина позаклітинного матриксу. Так як ми знаємо, білки плазми дуже важливі для стимулювання експресії генів колагену. Є дуже цікава стаття, присвячена порівнянні згустку PRF і фибриновой мембрани. Чи повинні ми використовувати фібринові згусток? Ніколи. Нам потрібно використовувати мембрану, так як з нею ми отримуємо кращу васкуляризацію - на 100% більше.

Тепер я можу перейти до вдосконаленої методики PRF - А- PRF.

Чому ми можемо скористатися цією розробкою? Тому що вчені отримують нову інформацію з приводу білих клітин крові. Коли ми збільшуємо кількість білих клітин, ми покращуємо результати. Моноцити є супер клітинами в кістковій регенерації. Моноцити дуже важливі в якості предостеогенних сигналів клітинам попередникам. Моноцити індукують розвиток остеобластів з мезінхімальних стовбурових клітин. Вони так само містять BMP-2 рецептори, і отже ми можемо отримати шанс виробництва BMP з клітин. Але для отримання активних моноцитів ми повинні мати активні гранулоцити, так як вони відповідальні за перетворення моноцитів в макрофаги. Тому необхідно невідкладно додати моноцити і гранулоцити в PRF.

І ми розробили нові пробірки. Ми внесли зміни в протокол і таким чином отримали на 50% більше VEGF. Так як ми використовуємо більше білих клітин, з цієї ж причини ми маємо на 20% більше тромбоспондину. Ми отримуємо BMP-2 з згустку безкоштовно і на тривалий час, нам не потрібно купувати його. Ми маємо достатню кількість PRF з удосконаленого PRF і на 50% більше сироватки BMP-2 яку ми можемо змішати з гранулами. Ми також можемо покрити поверхню імплантату при необхідності.

З наукових досліджень ми маємо дані про моноцити і макрофаги. Вони без сумніву продукують BMP-2. Ми також маємо хороший синергетичний ефект від суміші моноцитів і фібрину. Фібриноген підсилює синтез кістки і пов'язаних з судинами факторів з моноцитів і макрофагів. Якщо ми порівняємо in vivo PRF і А- PRF то у випадку з А-PRF ми отримаємо в 2,5 рази більше судин. Це досягається тим що збільшується кількість білих клітин. Концепція простого PRF застаріла на сьогоднішній день. Чи не логічно обходитися без білих клітин крові. Нам потрібно утворювати запалення, а вже запалення буде стимулювати утворення нових судин.


Повернемося до клінічної практики використання А- PRF.

Ми зробили видалення і залишили область видалення не ушитой наглухо. Чому? Тому що ми дотримуємося біологічної концепції і даний вид загоєння є фізіологічним. Нам не слід намагатися досягти загоєння первинним натягом. Ви бачите рівень кістки і якість кістки. Ми домоглися повної реконструкції гребеня. Коли ми виконуємо цю методику за допомогою А- PRF, ми бачимо наползание слизової, і немає необхідності досягнення цього первинним натягом. Кожен раз, коли ми використовуємо цю методику ми отримуємо закриття рани природним способом за один тиждень. За цим протоколом немає необхідності у використанні остеопластичного матеріалу, так як через три місяці кістка буде оточувати імплантат, без будь-якого остеопластичного матеріалу. Ми також можемо використовувати цю концепцію при втраті вестибулярної пластинки. Заповнивши область видалення А- PRF, залишаємо рану затягуватися і ми бачимо, що виходить власна кістка вже через 3 місяці.

При відсутності вестибулярної кістки А- PRF прерасно підходить для збереження рівня кістки без біоматеріалів. Поважаючи біологію, ми залишаємо зону незакритих і отримуємо хороший результат. Хороші протоколи ми отримуємо при використанні А- PRF як сполучно-тканинної трансплантата і навіть краще ніж при використанні класичних методик за допомогою сполучно-тканинної трансплантата.

Олександр Алям з Лос-Анджелеса виконав прекрасну роботу з цього протоколу. Подивіться, як ми збільшили кількість кератінізірованой прикріплених ясен тільки за рахунок PRF. Техніка виконання та ж сама, нам не доводиться використовувати сполучнотканинні трансплантати або будь-які колагенові мембрани. Ми використовуємо тільки А- PRF. Так виглядає період загоєння і результат. При використанні PRF ми отримуємо хороший обсяг кератінізірованой тканини досить просто, без болю і дуже швидко. Олександр Алям удосконалив цю концепцію при усуненні рецесії всієї зубної дуги використовуючи лише А- PRF - тунельна техніка. В даному випадку вони використав 8 мембран і все це були мембрани А- PRF. Таким чином, виглядає фінальний результат. І нам немає необхідності використовувати інші продукти.

Які перспективи використання PRF?

Різні методики мають різну ступінь збагачення PRF. Питання в тому чи потрібні нам тільки тромбоцити чи ні. Ми повинні звернутися до крові. Тому що тромбоцити містять фактори росту. І повинні бути білі клітини - обов'язковою умовою є наявність лейкоцитів, так як вони організовують васкуляризацию і остеогенез. У крові містяться плазма, лейкоцити і тромбоцити. Нам потрібна кров з білими клітинами.

З цієї причини ми розробили I-PRF. І - означає ін'єкційні. У цій концепції відсутні добавки, немає антикоагулянтів і виходить PRF автоматично і без сумніву дешевше ніж PRP. Нам необхідні білі клітини крові для досягнення васкуляризації. Якщо ми порівняємо I- PRF з PRP і PRGF / AFG, то наша увага буде спрямовано до величезної кількості білих кров'яних тілець, ми отримаємо їх в 20 разів більше ніж PRP і більше ніж в 100раз в порівнянні з PRGF / AFG. Нам потрібні моноцити, макрофаги і лімфоцити. Погляньте, ми маємо однакову кількість тромбоцитів. Ця концепція I- PRF повністю змінює уявлення про використання PRF як концентрату крові, як концентрату саме тромбоцитарних клітин. Ось як виглядає I- PRF в порівнянні з PRP. Нам не потрібно багато рідини, але нам потрібна рідина, що містить величезну кількість білих кров'яних тілець, так як саме вони сприяють ангіогенезу.


Що ми хочемо отримати з I-PRF?

Іноді нам потрібно перетворити ряд ясна. Якщо при тонкому біотипів ми введемо його, то змінимо характер тканини. Ви можете бачити як через два дні збільшилася кількість судин в тканині, як покращилася васкуляризация тканини. Цей випадок буде представлений в Парижі через місяць на науковому симпозіумі. Це ін'єкційний PRF. Так само ми можемо використовувати I-PRF як нерухомого біоматеріалу. Стабільність у гранул не така як у кісткового блоку, але ми можемо додати I-PRF до кістковому матеріалу і подивіться що ми отримаємо. Ми маємо такий стейк з біоматеріалу, в подальшому використовуємо його в якості кісткового трансплантата і ми отримуємо необхідну нерухомість кісткових гранул. Також ми отримуємо хороший захист кісткових гранул, так як вони впроваджені в фібриновий згусток. Дуже легко користуватися, дуже легко обробляти. Потрібно всього пару хвилин, щоб отримати таку клейку основу, яка може оточувати кісткову тканину імпланта. Само собою ми закриваємо його А- PRF з наступним зшиванням матрацними швами. Ось випадок на нижній щелепі. Ми знаємо що слизова на нижній щелепі дуже рухлива і тут ми можемо застосувати трансплантат, який нерухомий і стабільний. Створення такої опалубки займає 1-2 хвилини. Потім ми накриваємо все мембранами з А- PRF як зазвичай і вшиваємо.


Про те як правильно приготувати PRF-згустки читайте тут: http://cross-dental.com/posts/1665073

 

Дякуємо за увагу. Сподіваюся, що лекція була корисною, подробиці можете отримати на сайті. Відео версія вебінару про PRF: http://cross-dental.com/posts/1668894