Дана стаття є інтелектуальною власністю автора. Заборонено копіювання, цитування, публікація, передача третім особам і рерайтинг тексту цієї статті. Дозволена тільки публікація посилання на статтю, розміщену на сайті Cross-Dental.

 

 

 

ПУБЛІЧНА (неповна) версія текстової інформації

 

 

“SUPERFIBRIN” - методика отримання ідеальних фібринових згустків.

 

 

Я присвячую цю статтю професора Удода Олександру Анатолійовичу, декану стоматологічного факультету Донецького Національного Медичного Університету.

Вперше я зацікавився фібриновими згустками PRF і плазмою PRP близько 15 років тому будучи студентом 4-го курсу, коли доцент Музичиною А.А. на одній зі своїх операцій по пластиці носа дитини застосувала фібринову мембрану, попередньо приготувавши її в присутності студентів. В той день я відчув інформаційний вакуум, тому що в наявних підручниках про це не було ні слова, а доступу до інтернету не було, та й публікацій в мережі, швидше за все, теж не було.

Зараз в інтернеті предостатньо базової інформації про PRF і PRP, взяти хоча б мою статтю про правильне приготування згустків ПРФ.

Тому я не буду торкатися термінології і визначень, розраховуючи на достатній рівень моїх читачів.

Сама методика виділення плазми крові, що містить лейкоцити, фактори росту і морфогенетические білки відома ще з 1970-х років. Але в своєму класичному варіанті має суттєві недоліки, наприклад: низька концентрація тромбоцитів, нерівномірне їх розподіл в згустку і плазмі, пошкодження і агрегація тромбоцитів, осідання тромбоцитів в еритроцитарної масу, відносна складність методики приготування. У 2012 році професор Джозеф Чукрун анонсував новий протокол «розширеного» A-PRF, але перераховані проблеми не були вирішені повністю, плюс з'явилися нові. Аналіз за допомогою камери Горяєва показав, що непошкоджених тромбоцитів в такому згустку не більше 15%. Автор методики A-PRF заявляє, що його пробірки не містять антикоагулянти. Згадуючи гематології, ця інформація виглядає як сарказм, типу: «Наші пробірки не містять героїн». Якщо хтось не зрозумів гумору, скажу прямим текстом, для отримання фібринових згустків антикоагулянти взагалі не потрібні. Антикоагулянтів в пробірках немає, але є активатор згортання, тому що матеріал пробірки APRF (скло) є активатором, що призводить до агрегації тромбоцитів. Останні, з'єднавшись в конгломерати утяжеляются і швидкість їх осідання збільшується в кілька разів, випереджаючи осідання еритроцитів. Як наслідок, значна частина тромбоцитів осідає разом з еритроцитами і плазма стає біднішим. Руйнування стінок тромбоцитів призводить до інгібіторного і цитотоксическому ефекту факторів росту, до зниження проліферації і пригнічення функції остеобластів. Тому заявлена ​​автором інформація, що APRF містить 100% тромбоцитів є недостовірною.

Методика "SUPERFIBRIN" на сьогоднішній день дозволяє отримати оптимальний склад фибринового згустку, а отже і кращий клінічний результат. Далі поговоримо про практичну сторону методики, а так само про позитивні і негативні сторони Суперфібріна.

Щоб отримати ідеальні згустки, потрібно використовувати спеціальні пробірки для суперфібріна, завдяки властивостям яких тромбопластин буде утворюватися тільки фізіологічним шляхом, що абсолютно неможливо отримати в пробірках A-PRF або класичних пробірках PRF. Фізіологічна освіту тромбопластина в пробірках SUPERFIBRIN дозволить збільшити час переходу протромбіну в тромбін, яке є найбільш цінним в процесі отримання фібринових згустків. Це дозволить осадити еритроцити за допомогою ***(доступно в повній версії)

відцентрового прискорення, зберігши цілісність тромбоцитів, не допустивши їх агрегацію. При цьому, концентрація факторів росту в згустках Суперфібрін в 3 рази вище, ніж в APRF і в 5 разів вище, ніж в звичайному PRF. Швидкість клінічної васкуляризації при використанні суперфібріна так само збільшується до п'яти разів, що підтверджується численними спостереженнями.

У 2005 році група вчених з Сан-Франциско (UOP Arthur A. Dugoni School of Dentistry, San Francisco, CA.) прийшли до висновку, що концентрація тромбоцитів і чинників зростання обернено пропорційна відцентровому прискоренню, але провести експерименти на ультранизьких значеннях їм не вдалося, тому це можливо тільки в пробірках для Superfibrin.

Ідеальний фібрин можна отримати використовуючи ...*** далі СЕКРЕТНА іНФОРМАЦіЯ, повна  версія за посиланням: Повна версія

 

Останній факт в деякій мірі є недоліком, але заради результату можна пожертвувати ***. Тому дана методика більше застосовна для складних запланованих операцій з високими критеріями.

Переваги методики SUPERFIBRIN:

Найвища концентрація тромбоцитів і чинників зростання

Максимальна концентрація непошкоджених тромбоцитів (до 98%)

Швидкість васкуляризації в 5 разів вище, ніж при використанні звичайного PRF і в 3 рази вище, ніж з APRF

Рівномірний зміст тромбоцитів і чинників зростання в згустку. Нерівномірність до 15% проти 40% в APRF і 65% в звичайному PRF

Вартість пробірки в 3,5 рази нижче, ніж APRF

Вартість центрифуги в 7 разів нижче

Недоліки методики SUPERFIBRIN:

- ***

 

 

Тепер найголовніша частина статті - протокол отримання суперфібріна.

*** доступно в повній версії: ПОВНА ВЕРСІЯ

 

Де можна використовувати SUPERFIBRIN?

- Косметологія, хірургія, дерматологія - лікування ран і запальних процесів (пряме закриття ран, стимуляція ангіогенезу)

- Спрямована кісткова регенерація

- Синус-ліфтинг

- Перфорації мембрани Шнайдера

- Заповнення постекстракційних лунок для збереження рівня і обсягу кістки

- Ізоляція кісткових матеріалів

- Пародонтальна хірургія, лікування рецесії ясен

- альвеоліти

- Безперервне кровотечу з лунки видаленого зуба

- Закриття дефектів слизової оболонки порожнини рота, наприклад після забору соединительнотканного піднебінного трансплантата

При повному або частковому копіювання даного матеріалу заборонено! Рерайтінг заборонений!

З повагою, автор і розробник методики SUPERFIBRIN - Vitaliy Cross