Найпрестижніша, і сама оплачувана професія в США - це лікар. Причому в багатьох штатах, зарплата лікаря може доходити до 400 тисяч доларів на рік, що більше в 10 разів середньої зарплати в Америці (приблизно $ 40 тис.). Таких доходів у лікарів немає ні в одній країні світу.

У Франції середня зарплата лікаря в рік 55 тис. $, А в Штатах 194 тисячі $. Безумовно, величезні доходи лікарів в США роблять життя не просто безбідного і комфортною, а багатою і розкішною. Багато лікарів виконують процедури або навіть малоінвазивні операції володіють яхтами, дорогими будинками, ексклюзивними автомобілями і навіть своїми приватними літаками. Бути лікарем в США - це мега престижно, модно і дуже почесно.

Природно, такі гроші і лаври не дісталося просто так. Для того, щоб стати лікарем в Америці потрібно багато і дуже багато вчитися. Наприклад, для роботи терапевтом потрібно після школи витратити, як мінімум 11 років. Отже по порядку:

1-ий спосіб. Найважчий і найдорожчий, але зате зі 100% результатом. Після 12 років навчання в хорошій американській школі вам належить вступ до коледжу на бакалавра наук (Bachelor of Science). Для того, щоб вступити в такий заклад потрібен високий GPA (Grade Point Average тобто середній бал з предметів), часто потрібно іспит SAT (типу нашого ЄДІ), три рекомендаційні листи, есе, анкета і $ 50 внесок за розгляду вашої кандидатури. Після надходження вам належить навчаться 4 роки. Рекомендується взяти додаткові кредити (тобто предмети) з хімії, біології, фізики.

Після успішного закінчення коледжу і отримання ступеня бакалавра, потрібно поступати в медичну школу (Medical School, на нашу Медичний інститут). Необхідні документи: GPA зі школи, рекомендації від професорів з коледжу викладають медичні предмети, MCAT (Medical School Admission Test, вступний медичний іспит), атестат з коледжу (transcript). Термін навчання 4 роки.

Після закінчення медичної школи і здачі складних іспитів (USMLE Steps), належить медична резидентура. Залежно від спеціальності вона буває різна. Для терапевта - це внутрішні хвороби (internal medicine), навчання в якій займає 3 роки. Для нейрохірурга і пластичного хірурга резидентура може досягати 9 років. Для деяких спеціальностей потрібно додатково проходити ще й феллоушіп (fellowship, приблизно 2 роки). Тільки після цього стаєш лікарем. Таким чином, для звичайного терапевта термін навчання складає після школи 11 років, для нейрохірурга 17 років.

Тепер вважаємо бюджет. Лігу плюща і різні престижні університети не розглядаємо, а беремо хороший Georgetown college (21 місце в рейтингу). Рік навчання коштує 40.203 долара. Таким чином за 4 роки 160.812 доларів + проживання за 4 роки в гуртожитку 48.960 (за рік 12.240). Разом 209.772 долара США + харчування, страховка, ноутбук, стільниковий зв'язок і т.д. Якщо у вас навіть є такі гроші, то не означає, що вас приймуть. В цьому році, в це скромне заклад зміг поступити тільки 19.8% абітурієнтів від числа всіх надходили.

Медична школа - Emory Medical School (21 місце в рейтингу). Рік навчання коштує 43.300 доларів. За 4 роки 173.200 доларів + проживання приблизно те ж саме 48.960. Разом 222.160 доларів. Вступити вкрай складно.

Всього за коледж і медичну школу потрібно віддати 431 тисяча 932 долара США (без харчування, одягу, книг та інших потреб). Пол мільйона!

Я багато говорю про гроші, але навіть маючи такі гроші надійти дуже складно, а в топ школи практично не можливо. Конкурс в Гарвард витримало 165 осіб з 5324 абітурієнтів (конкурс 32 чол. На місце).

*

2-й спосіб менш витратний і практично 100%. Все більшу популярність у американців набувають школи Карибського басейну. Наприклад St. George University на Карибах. Серед студентів таких шкіл 69% громадян США.

По-перше, вступити в такі мед. школи набагато легше (зараховано 4 з 5 абітурієнтів)

По-друге, дешева плата за навчання в порівнянні з Північно-американськими медичними школами, дешева страховка і проживання

По-третє, диплом виданий на Карибах визнається в США (студенти здають USMLE)

По-четверте, всі ротації відбуваються в госпіталях США.

Семестр наприклад в Winsdor University обійдеться в 4.990 доларів, за все навчання 49.990 доларів і найголовніше, що проживання сюди входить.

Таким чином, медична школа обходиться майже в 50 тисяч з проживанням, але без харчування. Насправді ще звичайно коледж, але в цьому випадку не обов'язково йти в дорогий, можна і за 10 тисяч в рік обійтися цілком нормально.

*

3-ий спосіб - майже безкоштовний. За даними ECFMG, 44% випускників не штатівських шкіл здали USMLE іспити, надійшли в американську резидентуру. Правда тут не сказано з якого разу, але все одно відсоток величезний.

Для виконання цього способу, вам знадобиться вступити до медичного університету в Росії. Провчитися 6 років, отримати диплом, зареєструватися на сайті ECFMG (Educational Comission for Foreign Medical Graduates), вислати необхідні документи: переклад диплома, заповнені анкети, фото і зареєструватися на перший іспит USMLE Step 1.

Всього потрібно здати три іспити:

USMLE Step 1 вартість 740 доларів (Basic Science: фізіологія, патологія, анатомія, патанатомія, мікробіологія, фармакологія, ембріологія, біхевіорістікі, біохімія і т.д.), далі

USMLE Step 2 вартість 840 доларів (Clinical Knowledge: всі клінічні предмети) і останній

USMLE Step 2 вартість 1200 доларів (Clinical Skills - здача практичних навичок на акторах).

Разом, третій спосіб обходиться приблизно в 2 тисячі доларів. Правда це без перельоту в США (практичні навички здаються тільки в Америці).

Протяжність першого і другого степу 8 годин кожен, здається на комп'ютері у вигляді тесту. Практичні навички займають 2 дня по 8 годин на акторах в спеціальному центрі. Після здачі подаєте на матч, в якому ви вибираєте клініку, а вона вас. Відправляєтеся на інтерв'ю, і підписуєте контракт (якщо пропонують). Після резидентури здаєте останній іспит на медичну ліцензію, і вауаля - Ви лікар! з мінімальною стартовою зарплатою для терапевта в лікарні 15 тисяч доларів на місяць (мінус податок від 22 до 33%, ви отримаєте на руки $ 12 тис.),

Незважаючи навіть на зарплати в 15, 30 і навіть 50 тисяч доларів на місяць, в Америці існує нестача лікарів, і справа не тільки в дорожнечі навчання, а в тривалості навчання, конкуренції під час вступу, в виснажливої ​​навчанні в медичній школі і великого обсягу роботи в майбутньому. Наприклад, нікого не дивує майже 100 годинний графік на тиждень медичного резидента, тому напевно багато хто навіть і не розглядають для себе настільки складний і дорогий шлях лікаря. (Відео якраз про це).

_______________________________________________________________________________________________________

P.S Зверніть увагу на 2:03 доктор стукає в палату до хворого. Це до речі правило.

 


джерело