Ця стаття є нашою інтелектуальною власністю та доступна для ознайомлення на умовах оплати грошової винагороди у розмірі еквівалента 10$ (доларів США).  Контроль оплати ми покладаємо на Ваше сумління за аналогією з європейськими принципами, коли, наприклад, людина сумлінно оплачує зібрану ним полуницю на чужому полі.

 Реквізити для оплати для України: UA093052990000026009005003772 (ФОП Вервейко О.М.)

 Для інших країн: 4441114419843634 (Vitalii Verveiko)

 PAYPAL: cross-fm2@mail.ru

 

 

Плазмотерапія вже більше 30 років використовується в медицині (травматологія, косметологія, стоматологія, загальна хірургія). Основний її зміст - отримати аутологічну плазму, збагачену тромбоцитами (в них містяться чинники зростання) з крові пацієнта і потім ввести цю плазму в проблемні місця - мішені, так би мовити. Для цього за допомогою голки-катетера проводиться забір крові з ліктьової вени пацієнта в спеціальну вакуумну стерильну пробірку, що містить антикоагулянт (цитрат натрію, гепарин натрію). Наповнену кров'ю пробірку перевертають кілька разів, щоб змішати кров з антикоагулянтом і поміщають в центрифугу для відділення плазми від еритроцитів шляхом центрифугування. Утворену плазму вводять пацієнтові ін'єкційним способом. Це якщо коротко.

Найголовніше завдання - отримати дійсно багату тромбоцитами плазму. Причому, ці тромбоцити повинні бути «здоровими», неушкодженими.

На просторах СНД активно просувається методика плазмотерапіі «Плазмоліфтінг», запропонована російськими колегами. Нічого нового автори не винайшли, крім власної методики виготовлення розділового гелю, запатентованої в 2012 році. Принцип полягає в різної щільності клітин крові і гелю, а отже в різній швидкості їх осідання і певної послідовності розташування фракцій в пробірці після центрифугування. Чим більше щільність фракції, тим швидше ця фракція буде осідати на дно пробірки при центрифугуванні. Наприклад, щільність еритроцитів найвища (1,100 г / мл), тому еритроцити осядуть першими. Потім осядуть лейкоцити, їх щільність 1,062-1,082 г / мл. Гель повинен зайняти положення поверх еритроцитів і лейкоцитів, а над гелем повинні розташуватися тромбоцити з щільністю 1,058 г / мл і потім плазма з щільністю 1,026. Тобто еритроцити з лейкоцитами нижче гелю, а тромбоцити з плазмою вище гелю. Таку плазму, яка містить тромбоцити можна використовувати для плазмотерапіі.

На жаль, методика «Плазмоліфтінг» містить грубі помилки, які автори не врахували або пропустили в силу якихось причин, можливо зробивши це навмисне. У своєму патенті на винахід спеціального розділового гелю автори методики помилково заявляють щільність тромбоцитів 1.030. Дане значення може бути застосовано до плазми крові без формених елементів, але ніяк не для окремо тромбоцитів. Згідно з офіційною публікацією Європейського Комітету з переливанням крові, значення щільності тромбоцитів знаходиться на рівні 1.058. Нижче наведено таблицю і посилання на документ.

 

плотность клеток крови

 

Точно такі ж значення ми можемо побачити в підручнику «Трансфузіологія» (Жібурт Е. Б., 2002 рік)

 

плотность элементов крови

 

Згідно патенту RU 2 494 788 C1, автори плазмоліфтінг створили розділовий гель з щільністю 1,050 г / мл. Щільність тромбоцитів (1,058) більше щільності гелю і тому в пробірках «Плазмоліфтінг» відцентрова сила опустить їх нижче гелю, отже плазма для ін'єкцій буде збідненого тромбоцитами. Через кілька місяців автори зареєстрували новий патент RU2543324C2, в якому вже повідомляють, що щільність їх гелю знаходиться в діапазоні 1,050-1,060 г / мл. Склад гелю в другому патенті абсолютно ідентичний першому патенту, тому виникає багато питань, чому спочатку заявили одне значення, потім інше. Створюється враження, що умови завдання підганяли під результат. Але як би там не було, фактичний результат від цього не краще. Навіть якщо припустити, що щільність гелю рівно 1,060, через малу різницю щільності гелю і тромбоцитів, останні все одно будуть прагнути зануритися в гель і частина з них потраплять в гелеву пастку, плазма від цього збідніє. А враховуючи, що щільність гелю заявлена ​​діапазоном, нижня межа якого нижче значення для тромбоцитів (1,050 <1,058), можна бути більш ніж впевненим, тромбоцити однозначно «потонуть» в гелі. Ось чому так багато відгуків про більшу ефективність класичної плазмотерапіі з використанням цитратних пробірок.

До слова, сам принцип розмежування плазми і осаду за допомогою розділового гелю був відомий задовго до російського патенту. Взяти, наприклад, роботу «Isolation of Human Platelets (Thrombocytes)» (2002 рік) John M. Graham - професора Школи біомолекулярні Наук Ліверпуля Університету імені Джона Мурса. Але в своїй роботі професор пропонує використовувати розділяє гель (бар'єр) з щільністю 1,063, що вище щільності тромбоцитів і не дозволить їм зануритися в цей гель, залишивши їх «плавати» в плазмі. Такий підхід, безумовно, можна вважати правильним.

Виходить, російські колеги запозичили ідею у попередніх розробників, але не змогли реалізувати її. Можливо це пов'язано з недостатнім обсягом інформації про щільність складових крові, я і сам витратив кілька днів в пошуках цих даних. А може бути автори плазмоліфтінг банально недоосмислілі, що щільність плазми крові - це не одне і те ж, що щільність тромбоцитів. Або свідомо надали неправдиву інформацію. Причина вже не так важлива, головне що помилка методики виявлено.

 

На завершення теми щільності тромбоцитів хочу відзначити, що 1,058 - це середня величина. Існує ще одне дослідження Кафедри біохімії Школи медицини Університету Вірджинії, 1992 рік. Згідно з цим дослідженням в крові людини в залежності від щільності розрізняють три субпопуляції тромбоцитів:

- низької щільності (1,040 <d <1,065 г / мл) - 24% від загального обсягу

- проміжної щільності (1,065 <d <1,070 г / мл) - 47% від загального обсягу

- високої щільності (1,070 <d <1,080 г / мл) - 29% від загального обсягу.

Можете собі уявити, більше 76% тромбоцитів має щільність вище 1,065! Всі ці тромбоцити під дією відцентрової сили центрифуги з легкістю поринуть в гель і пройдуть крізь нього, помахавши плазмі прощальним привітом. Ось посилання на дане дослідження: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1282829

Наступний недолік методики Плазмоліфтінг полягає в обов'язковій необхідності використовувати велику відцентрову силу (835-1400 g) для центрифугування, інакше еритроцити з лейкоцитами просто не зможуть пройти через гель. Про це написано в описі плазмоліфтінга. Якщо у Вас є пробірки Плазмоліфтінг, можете провести експеримент, отцентріфугіруйте кров на оборотах в 4-6 разів нижче, ніж зазвичай - Ваші еритроцити залишаться над гелем і частково поринуть в нього. Така велика відцентрова сила, необхідна для методики Плазмоліфтінг, неминуче пошкоджує тромбоцити, а також занурює їх в еритроцитарну і гелеву пастку. Про це згадує професор John M. Graham в вище згаданій роботі. У підсумку, плазма вийде збідненого.

Підводячи підсумки даного обговорення методики Плазмоліфтінг, виділю основні тези:

 

  •    Автори плазмоліфтінг працювали з помилковими вступними даними, фактична щільність тромбоцитів 1,058, а не 1,030, як вони заявили.
  •    У зв'язку з цим щільність гелю в пробірках Плазмоліфтінг обрана неправильно.
  •    Тромбоцити, що містять фактори росту, занурюються в гель, в результаті чого плазма бідніє, ефект від ін'єкцій значно зменшується.
  •    Гель - це зло! Неможливо досягти ідеального поділу фракцій крові за допомогою одного тільки гелю! Щільність тромбоцитів і щільність найлегших лейкоцитів приблизно однакова. За показником щільності їх можна вважати однією фракцією.

 

 

Всі ці недоліки виключені в авторською методикою SUPERPLASMA. У Суперплазме набагато більше факторів росту, тромбоцити не пошкоджені, а їх концентрація значно вище, ніж в пробірках Плазмоліфтінг. Детально ознайомитися з методикою Super Plasma можна за цим ПОСИЛАННЯМ.

 

Пробірки для Superplasma можна замовити ТУТ

 

Рерайтінг, повне або часткове копіювання даної статті заборонені!