Як правильно приготувати PRF-згустки

 

 Ця стаття є нашою інтелектуальною власністю та доступна для ознайомлення на умовах оплати грошової винагороди у розмірі еквівалента 10$ (доларів США).  Контроль оплати ми покладаємо на Ваше сумління за аналогією з європейськими принципами, коли, наприклад, людина сумлінно оплачує зібрану ним полуницю на чужому полі.   Реквізити для оплати для України:

UA093052990000026009005003772 (ФОП Вервейко О.М.) 

Для інших країн: 4441114419843634 (Vitalii Verveiko)

PAYPAL: cross-fm2@mail.ru

 

фибриновый сгусток PRF

 

 

 

 

Кожен стоматолог-хірург-імплатнолог повинен купити PRF-BOX і центрифугу для PRF!

Чому це так важливо? Виділимо п'ять основних причин, чому слід використовувати методику PRF в стоматології:

 

По-перше, це додаткова послуга у Вашій стоматологічній клініці, яка відрізняє Вас від інших. Ноу-хау, так би мовити.

По-друге, це Ваш додатковий дохід.

По-третє, це дешевше для пацієнта, а отже, пацієнту легше погодитися на лікування. Дохід клініки тільки збільшиться за рахунок збільшення потоку пацієнтів. Адже ксеногенні кісткові матеріали дорогі і приносять прибуток тільки продавцям цих матеріалів.

По-четверте, далеко не всі пацієнти морально готові погодитися на використання в лікуванні трупної кістки і шкіри тварин і тим більше людини. І куди легше погодитися на матеріал, виготовлений із власної крові.

Ну, і у п'ятих, це дійсно ефективно! Ваші пацієнти будуть дуже задоволені, якщо, наприклад, після екстракції зуба у них не буде больового синдрому, а лунка заживе швидко і без ускладнень.

 

 

Много доктора хотят дізнатіся докладніше, що таке PRF?

 

(Platelet Rich Fibrin)

 

 

 

Де застосовується PRF?

 

Ось деякі свідчення для застосування PRF - фібринових згустків:

 

- синус-ліфтинг
- аугментація м'яких тканин
- аугментація кісткових тканин
- пародонтальні проблеми
- постекстракції ведення пацієнта

- регенерація ран ясна і шкіри

 

 

Як це діє?

Протягом 7 днів відбувається повільне вивільнення з згустку наступних речовин:

 

Лейкоцити Стимулюють клітини-попередники, здатні утворити нову фішку. Моноцити перетворюються в макрофаги, а це посилює стимуляцію кістки.
VEGF Фактор росту ендотелію судин (Vascular endothelial growth factor) - сигнальний білок, що виробляється клітинами для стимулювання васкулогенез і ангіогенезу.
PDGF Фактор росту тромбоцитів (Platelet-derived growth factor) - білок, один з численних факторів росту. Відіграє важливу роль в ангіогенезі.
TGF-beta Трансформуючий ростовий фактор бета (Transforming growth factor beta) - білок, який контролює проліферацію, клітинне диференціювання і інші функції в більшості клітин.
Протеїни

Виконують важливу роль в процесі ангіогенезу, стимулюють ріст тканин.

TSP

Тромбоспондин - один з головних інгібіторів ангіогенезу, що впливає на адгезію і зростання ендотеліальних клітин.

IGF-1

Інсуліноподібний фактор росту-1 - білок з сімейства інсуліноподібний фактор росту

BMP-2

BMP-7

Кісткові морфогенетичні білки - здатні індукувати ріст кістки, а саме, впливати на проліферацію і диференціювання чотирьох типів клітин– остеобластів (ПРО), остеокластів (ОК), хондробластов і хондроцитов.

 

 

 

 


Існує кілька основних видів PRF: звичайний PRF, A-PRF, Superfibrin (максимальна ефективність), i-PRF і Sticky bone. Слід зазначити, що перші два види практично ідентичні. І останні два види теж майже однакові. Розглянемо більш детально.

 

SiO

Пробірки для PRF можна придбати тут: http://cross-dental.com/products/probirki-dlya-prf

 

2) A-PRF (advanced) - отримують на менших оборотах, для нашої центрифуги це 2000 об / хв. Зниження швидкості центрифугування сприяє більш рівномірному розподілу факторів росту в згустку і більшої концентрації цих факторів. Час центрифугування близько 15 хвилин. Варто зазначити, що у різних пацієнтів різні властивості крові, а зниження швидкості центрифугування знижує швидкість осідання еритроцитів. І якщо у Вашого пацієнта фібрин плазми згорнеться раніше, ніж осядуть еритроцити, згусток матиме домішка непотрібних еритроцитів як на цьому фото:

 


 

Пробірки для A-PRF практично такі ж, як для звичайного PRF. Методика полягає в низькому центробежном прискоренні, а не в якихось особливих пробірках. Купити пробірки для APRF можна тут.

 

 

3) i-PRF (ін'єкційний PRF) - плазма крові, отримана шляхом центрифугування, яка перетвориться в згусток через кілька хвилин після центрифугування в пробірці для i-PRF. Ніякого секрету немає. Повторюю: ніякого секрету! Беремо пробірку без активатора, швидкість центрифугування для нашої центрифуги 1500 об / хв. Час - всього 3 хвилини. У чому принцип ін'єкційного PRF? За три хвилини центрифугування частина еритроцитів верхній частині пробірки встигає осісти, а плазма верхній частині пробірки ще не встигла загуснути. Ось і все чудеса! Взявши цю плазму з пробірки, ми отримуємо i-PRF. У чистому вигляді ця плазма загусне хвилин через 10 (+/-). А якщо в змочується матеріал додати подрібнений згусток PRF, плазма загусне швидше (близько 3-5 хвилин).

 

 

4) Sticky bone - це той же i-PRF, запропонований японським професором навіть раніше i-prf, але зі своїми нюансами. Японець пропонує використовувати спеціальну пробірку без активатора плазми. Центрифугування проводиться майже нана тих же режимах центрифуги, як при отриманні звичайного PRF (дивіться таблицю нижче). Мета - отримати чисту плазму, яка потім теж загусне за рахунок міститься в ній фібрину. Але через відсутність активатора згортання в пробірці, швидкість загустевания набагато нижче. Купити пробірки для Sticky Bone можна ТУТ

 

 

5) SUPERFIBRIN - методика, що відрізняється від всіх попередніх максимальною концентрацією факторів Ростана згустку - на 300% вище, ніж в APRF і на 500% вище, ніж в PRF. Для приготування ідеальних згустків за методикою Superfibrin потрібно використовувати спеціальні пробірки (посилання), це не ті ж самі пробірки, які використовують для PRF і APRF. Детальніше ознайомитися з методикою Суперфібрін можна ознайомитися за посиланням.

 

 

 

6) PRP плазмотерапія - виділення плазми крові пацієнта, насиченою тробоцитов і факторами росту в спеціальних пробірках з цитратом натрію. Останній перешкоджає згортанню крові, тому фібрин залишається у вільному незв'язаному стані. Плазма, отримана таким способом застосовується в косметології для биоревитализации (омолодження) шкіри обличчя. Пробірки з кров'ю слід акуратно перевернути для змішування крові з цитратом натрію, потім центрифугувати 8-12 хвилин при 3000 оборотах.

 

 

 

7) Плазмоліфтинг - методика отримання ін'єкційної плазми, що відрізняється від методики PRP тільки антикоагулянтом пробірки. Для плазмоліфтінга застосовуютьсяпробірки з гепарином натрію. Гель, запропонований автором методики має комерційний характер і сприяє зниженню концентрації тромбоцитів і чинників зростання. Швидкість центрифуги 3000 об / хв, час 5-8мінут.

 

8) Superplama - наша авторська розробка методики отримання ідеальної плазми для плазмотерапіі і плазмоліфтінга. Докладніше тут

 

 

Що потрібно для роботи з PRF?

 

Звичайно ж, в першу чергу, потрібно купити центрифугу для PRF з кутом нахилу пробірок 40 градусів. Ця центрифуга ідеально підходить і для плазмоліфтінга (Plasmolifting). Про це я напишу нижче.

 

центрифуга для PRF

 

У 2019 у нас з'явилася нова центрифуга Cross-D Premium, вона ідеальна! Купити можна за посиланням

 

Пробірки для PRF. Їх можна купити ТУТ . Звертаю Вашу увагу, дані пробірки є універсальними і відмінно підходять для всіх видів PRF, включаючи APRF. Для інших методик використовуються інші пробірки, знайдіть їх тут.

 

 

 

Потім, потрібен PRF-BOX. Попросту кажучи, PRF бокс - це лоток для віджимання фібринових згустків і перетворення в фібринові мембрани і фібринові пробки. А так же, для зберігання їх в боксі. Мембрани використовують для перерита кісткових матеріалів, закриття перфорацій мембрани Шнайдера, а пробки - для заповнення лунок видалених зубів. Так само, згустками PRF можна заповнювати гайморову пазуху для синус-ліфту. Отриманий ексудат, що містить протеїни можна застосовувати для змочування кісткових матеріалів і поверхні імплантатів (хоча, останнім часом дана процедура використовується все рідше).

PRF-мембрани досить щільні і міцні, легко оброблювані: ріжте, вшивають, використовуйте в тунельної техніці. Працювати з ними - одне задоволення! Припустимо зберігати мембрани і пробки в боксі протягом 4 годин. Стерилізація PRF-BOX переважно в автоклавах класа B .

 

 

PRF-BOX

 

 

 

Наступний необхідний девайс - лопатка для PRF . Це спеціальний інструмент з двома довгими робочими частинами. На цей інструменті викладається віджимання мембрана для зручності проведення подальших маніпуляцій. дивіться відео .

 

лопатка для работы с PRF

 

 

 

Далі, чаша для PRF . Це невеликий лоток з низькими бортами для змочування графтов ін'єкційним PRF.

 

лоток чаша для PRF

 

 

Тут можна придбати набор для PRF за дуже хорошою ціною.

 

 

Не завадять і ножиці Castroviejo. купити можна тут .

 

 Перейдемо до практики. Режими центрифугування в нашій центрифузі.

 

 

Звичайний PRF 3000 об/хв, 8-12 хвилин
SUPERFIBRIN платна інформація, посилання вгорі
SUPERPLASMA
платна інформація, посилання вгорі
A-PRF 2000 об/хв, 15хвилин
i-PRF 1500 об/хв, 3хвилини
Sticky bone 3000 об/хв, 5-8 хвилин
PRP 3000 об/хв, 8-12 хвилин
Plasmolifting 3000 об/хв, 5-8 хвилин

 

 

Колеги, і запам'ятайте! Немає ніяких чарівних 2700 і 700 об / хв! Метою центрифугування є осідання еритроцитів. А це станеться і на оборотах 2700, і на 2800, і на 3500. А якщо говорити про швидкість, вона є всього лише непрямим показником. Головний показник, який враховується - це фактор g (RCF, відцентрове прискорення). Значення відцентрового прискорення залежить від ДВОХ складових: швидкості обертання і радіусу ротора, тобто відстані від пробірки до центральної осі центрифуги. У різних центрифугах різне значення радіусу, а отже і швидкість центрифугування буде різною. Якщо Ви відступите від рекомендованої швидкості на +/- 500 оборотів, нічого не сталося! Нижче представлена ​​номограма для визначення відцентрового прискорення. Додатково повідомляю, радіус в наших центрифугах 10 см.

 

номограмма для определения центробежного ускорения

 

 

 

До речі, відцентрове поле (прискорення) можна порахувати і по формулі:

 

формула определения центробежного ускорения

 

Є простіший спосіб визначення відцентрової сили g за допомогою калькулятора.

 

 

Секрети успішного результату (Вперше ділюся публічно)

 

 

 

1) Використовуйте тільки вакуумні пробірки і спеціальні катетери правильного розміру і спеціальні тримачі, щоб зменшити швидкість забору крові. Строго ЗАБОРОНЕНО забирати кров шприцом і переливати її в пробірку! Вакуум в пробірці потрібен для того, щоб втягувати кров з вени в пробірку через катетер.

 

2) При отриманні будь-якого виду PRF, починайте центрифугувати кров не пізніше 1 хвилини після забору кожної пробірки. Наприклад, наповнили 2 пробірки, поставили Центрифуговані, потім можна наповнювати такі пробірки і додавати їх в центрифугу в будь-який момент центрифугування попередніх пробірок. Закінчувати центрифугування потрібно орієнтуючись по часу для останніх доданих пробірок. Якщо ігнорувати цю рекомендацію, розмір згустку буде менше, ніж міг би бути. Для плазмоліфтінга це неактуально.

 

3) Перед центрифугуванням перемішайте кров в пробірці. Активатор плазми активує фактор 12 - чим вище концентрація активатора і чим краще перемішується кров, тим більше і швидше утворюється тромбін, що переводить фібриноген в фібрин. Отже, більше згусток.
Перемішувати кров потрібно акуратно, не струшуючи! Інакше модет статися гемоліз крові в пробірці. Просто кілька разів переверніть пробірку кришкою то вниз, то вгору.

 

перемешивание пробирок для PRF

 

 

 

4) Якщо відразу після центрифугування Ви бачите крізь пробірку, що згусток занадто малий, не панікуйте! Сходіть пообідайте хвилин на 20. І коли Ви повернетеся, згусток буде ідеальний :) Мій клієнт Тарас Бойчук, який іноді проводить курси для стоматологів-хірургів, включаючи тему PRF, іноді навіть по 40 хвилин чекає, а Ви потім питаєте в фейсбуці: що за центрифуга, яка швидкість, скільки хвилин крутив, які пробірки? Але ж не завадило б повторити гематології (фізіологію)! Коротко нагадаю, що процес згортання крові складається з 3 фаз:

1 фаза - утворення кров'яного і тканинного тромбопластину

2 фаза - перехід протромбіну в тромбін.

3 фаза - утворення фібрину.

Пацієнти різні, швидкість протікання процесів теж різна. І коли лікарі не розуміють механізмів згортання, на форумах з'являються дискусії і дурні поради, типу: "пвипробуйте замість 2700 зробити 3200 об / хв, тоді точно вийде...".

 

 

5) Майте в запасі пару пробірок, наповнених спиртом або водою. Вони потрібні в якості противаги центріфугіруемой пробірці, якщо вона одна або їх кількість непарна. Наприклад, в нашій центрифузі на 6 посадочних місць при центрифугуванні однієї пробірки найкраще поставити в центрифугу ще дві пробірки з водою / спиртом, щоб вийшов трикутник. Це необхідно для балансу центрифуги.

 

На цьому, власне кажучи, можна закінчити. Хоча ні! Ще пару слів про пробірках для плазмоліфтінга. "Фірмові" пробірки стоять в 10 разів дорожче звичайних точно таких же. Ось тут я навіть не буду радити купувати "фірмові", тому що особливого наукового внеску "автора" плазмоліфтінга немає. Чому автор в лапках? Тому що задовго до появи ТМ "Plasmolifting" практикувалася нічим не відрізнялася методика PRP-терапія. За кордоном плазмоліфтінг досі так і називають: PRP-терапія або плазмотерапія.

Отже, про пробірках. Для плазмо літінга потрібно використовувати пробірки з гепарином натрію (зелена кришечка). Розділовий гель абсолютно не потрібен! Повторюю, без розділового гелю! Детальніше читайте у моїй статті Неефективний плазмоліфтінг. Гель – зло!Купити пробірки для плазмоліфтінга можна тут: Пробірки для плазмоліфтингу, Ваші численні пацієнти будуть раді низькою ціною процедури.

 

 

 

Для закріплення знань, пропоную подивитися тематичний вебінар відео про PRF. Не варто забувати, що професор Чукрун продає обладнання для PRF, тому часто підносить неправдиву інформацію про центрифугах і пробірках.

 

 

 

 

 

 

Якщо даний матеріал був корисний для Вас і Ви вдячні автору, можете внести свій внесок у подальший розвиток науки в напрямку PRF і PRP, адже аналіз плазми в геманалізатор - дорога процедура. Номер картки:

5168745021915266 (призначення платежу "на розвиток науки").

 

 

Дякую за увагу! Ваш друг і колега Vitaliy Cross (Crossovok) :)

 

Підпишіться на нас у Facebook: CROSS-DENTAL

 

При повному або частковому відтворенні даної статті заборонено!